AnasayfaTeknolojik Haber

Müzik ile uyuyanlar için beklenen haber geldi

Müzik ile uyuyanlar için beklenen haber geldi

Engadget’ın belirttiğine göre bu özellik son Spotify güncellemesi ile kademe kademe sunulmaya başlanmış. App Store üzerinden yayınlanan 8.5.34 sürüm güncellemesi ile bu özellik aktif ediliyor. Ancak OTA üzerinden aktifleştirme işlemi uygulandığı için bu özelliğin size gelmesi 1-2 günü bulabilir. Peki, bu özelliği nasıl kullanacaksınız?

Müzik dinleme ekranında sağ üst köşede yer alan üç nokta bastığınızda karşınıza bir menü açılacak. Bu menüden zamanlayıcıyı kullanabileceksiniz. Burada belirlediğiniz süreden sonra müzik otomatik olarak duracak.

Spotify’ın bu özelliği iOS’e neden geç sunduğu henüz bilinmiyor. Apple’ın kendi müzik servisi Apple Music’i öne çıkarmak için Spotify’ın önünü kesmek istediği bir çok kez dile getirilmişti. Hatta Spotify, güncellemelerinin Apple tarafından onaylanmadığını bile iddia etmişti.

Apple Watch uygulamasına bile daha yeni kavuşan Spotify, muhtemelen yine Apple’ın engeline takıldı ve zamanlayıcı özelliğini sunmak için bu yüzden gecikti. Neyse geç olsun güç olmasın diyoruz. Son olarak bu özelliğin yaklaşık 1 hafta içerisinde tüm kullanıcılara sunulacağını belirtelim. Bakalım zamanlayıcı özelliği yakın zamanda Apple Music’e de gelecek mi?

kaynakça: https://www.cnnturk.com/teknoloji/muzik-ile-uyuyanlar-icin-beklenen-haber-geldi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün